Простір Молоді

Забезпечення гуманітарною допомогою переселенців

Переселенці з окупованих та зруйнованих територій України продовжують отримувати гуманітарну допомогу. Це можливо завдяки нашим іспанським партнерам — Фонду співпраці та солідарності Майорки (Fons Mallorqui de Solidaritat i Cooperació) та Асоціації органів місцевого самоврядування MUSOL. Спільно з партнерами, ГО “Простір молоді” реалізовує проект «Humanitarian aid for internally desplaced people and residents affected by the war in Ukraine». Він покликаний забезпечити гуманітарною допомогою переселенців, які втратили свої домівки під час війну, або змушені були їх покинути, рятуючись від російських окупаційних військ. На території.

Детальніше
Одна з вулиць Ужгороду отримає назву Вілмоша Папа

22 грудня в Ужгороді відбулися слухання щодо перейменування кількох вулиць у мікрорайоні Радванка. Громада сподівається, що депутати проголосують за запропоновані зміни та прислухаються до громадськості. Тоді вперше в новітній історії Ужгорода та України одна з вулиць буде названа на честь видатного ромського культурного діяча та митця, а саме Вільмоша Папа (1955-2009). Ініціативу перейменування відстоював Вільгельм Папп, син Вільмоша Папа,- Президент Товариства «Раутарі», музикант, нинішній організатор міжнародного джазового фестивалю Pap Jazz Fest і спадкоємець славної музичної традиції династії Пап. Цю пропозицію під час.

Детальніше
Тренінг з покращення комунікації з ромською спільнотою для працівників місцевих органів влади

Ефективно співпрацювати з ромською громадою вчилися працівники публічних органів влади та громадські активісти Ужгорода. В рамках тренінгу з покращення комунікації з ромською спільнотою учасники обмінювалися досвідом в залученні ромів у життя суспільства. Семінар провела Мелеганич Ганна Ігорівна — кандидат політичних наук, експертка “Асоціації експертів сталого розвитку”. Захід відбувся 7-8 грудня 2022 року на базі Навчальної Лабораторії ГО «Простір молоді». Представники місцевого самоврядування та держслужбовці разом з громадськими активістами обговорили критичні галузеві питання щодо ромської громади, а також розробили інноваційні ідеї для покращення.

Детальніше
Завершальна конференція проєкту DREAM ROAD

30 листопада 2022 року в м. Ленті, Угорщина, відбулася підсумкова конференція проекту «Дунайський регіон для покращеного доступу та посилення можливостей розвитку ромів» (анг. — Danube REgion for improved Access and eMpowerment of ROmA Development — DREAM ROAD). На конференції партнерські установи та організації з Угорщини, Чехії, Словаччини, Австрії, Румунії, Словенії, Молдови, України, Сербії та Болгарії представили досвід роботи з цільовою групою, а також результати всього проекту. З вступною промовою конференції виступили Імре Пачоні, віце-президент міської ради округу Зала, та Роберт Целец, директор.

Детальніше
Роми у громадському житті суспільства

В Ужгородському навчальному лабі в рамках проєкту DREAM ROAD 9 листопада відбувся семінар на тему «Роми в громадському житті суспільства. Шляхи участі». На захід був запрошений Мирослав Горват, відомий в краї ромський громадський діяч, правозахисник, кандидат політичних наук, депутат Ужгородської міської ради, а також Генеральний секретар Інтернаціональної ромської унії . Метою семінару було ознайомити представників ромської молоді зі способами та шляхами активної участі в громадському житті ромської громади та міста в цілому. Мотивувати ромську молодь до саморозвитку та успіху на основі особистого.

Детальніше
Креативне лідерство

20 жовтня Ужгородський навчальний Лаб зібрав відвідувачів на тренінг з креативного лідерства, який був організований у рамках Дунайського Транснаціального проєкту «Dream Road». Метою тренінгу було ознайомити представників ромської молоді з поняттями «лідер», «лідерство», «команда», пояснити цільовій аудиторії різницю між типами лідерства. Ще одним важливим аспектом мети було донести інформацію про якості лідера та разом з аудиторією сформувати дорожню карту становлення лідера. Тренінг проводила Мелеганич Анна,  — кандидатка політичних наук, експертка “Асоціації експертів сталого розвитку”. Разом з ромською молоді дискутували на тему хто.

Детальніше
Відкриття LEARNING LAB у Сербії

Ноу-хау-центр за партнерської підтримки Офісу з інклюзії ромів та інших представників ромської громади, установ і організацій офіційно запустив НАВЧАЛЬНУ ЛАБОРАТОРІЮ у місті Нові-Саді, Сербія, з нагоди Міжнародного дня ромів. Запуск лабораторії для підвищення цифрової, інформаційної та функціональної грамотності членів ромської громади заохочує до отримання знань і навичок за допомогою інноваційного та нетрадиційного підходу. Лабораторія, яка була запущена в Нові-Сад, надає простір, обладнання та професійний персонал для навчання для всіх зацікавлених, особливо у сфері розвитку цифрових навичок, що розширить доступ до ринку праці.

Детальніше